Elise Dechannes

Elise Dechannes je dáma, která Vás naprosto dostane svou nespoutaností a energií! Žije si svůj sen a kariéru vinařky si očividně velmi užívá! I když podstatnou část svého života strávila mimo vinice a vinařský svět…

Narodila se sice do vinařské rodiny v Les Riceys, ale po zdárném ukončení studia na prestižní „École Supérieure de Reims“ nastartovala velmi úspěšnou kariéru v bankovním sektoru. Do rodinných vinic se naplno vrátila až po smrti své maminky v roce 2007. 

Elise dnes pečuje o 4.6 ha vinohradů v Les Riceys, unikátní obci na samotném jihu regionu Champagne, která sdílí 3 různé apelace. Krom apelace Champagne, zaměřené na produkci šumivých vín, se pouze v této obci nachází ještě další dvě apelace zaměřené na produkci tichých vín. Zatímco s apelací Coteaux Champenois se setkáme v každé obci patřící do vinařského regionu Champagne, apelace Rosé des Riceys se týká pouze této obce a tichých růžových vín, vzniklých macerací místního pinotu noir. Jedná se o jedno z mála růžových vín světa, které dovede skvěle zrát a údajně to mělo být též oblíbené víno Ludvíka XIV. Les Riceys je také největší vinařskou obcí v regionu Champagne, s rozlohou vinic 845 ha! Podloží zde tvoří Kimeridžský vápenec, na některých místech ve vyšších polohách svahů i Portlandský vápenec, svrchní část půdy je poměrně variabilní a můžeme zde nalézt jíly, štěrk, písky, hlínu a slín.

Od roku 2014 je celá domaine certifikována biodynamickou certifikací. Na vinicích dominuje odrůda Pinot Noir, stejně jako v celé obci Les Riceys. Ze zmíněných 4.6 ha, které Elise vlastní, je zhruba pouze 0.25 ha osázeno odrůdou chardonnay. Všechna vína kvasí spontánně v různých médiích. Krom tanků z nerezavějící oceli a barrique sudů používá Elise k přípravě svých vín i různé amfory. Všechna vína jsou vždy postavená na sklizni jediného ročníku, rezervní vína tedy Elise do svých vín nepoužívá. Její vína v sobě skvěle odráží nejen místní, unikátní terroir, ale i charakter a elán samotné vinařky. Jsou osobitá, nespoutaná, žívá, až divoká, ale přesto si našla opravdu velmi široké spektrum fanoušků!

Facebook
Google+
http://www.bouteille-de-champagne.cz/elise-dechannes/
Twitter